1 Nisan 2012 Pazar

İlk Mim :)

Çok teşekkürler Zeytinçekirdeğim benide Mim'in de unutmadığın için :)
İlk Mim oldu ama sorularda gayet zordu :)

Hayatınızda ‘artık yok’ dediğiniz şeyler var mı?
'Artık yok' yerine artık var diyeceğim çok fazla şey var aslında hayatımda. Eksilenlerin ne olduğunu düşündüm ama hiç birşey koyamadım yerine. Herşey tam çok şükür :)

Eskiden bu yana neler değişti sizce? Neleri özlüyorsunuz peki, neleri yad ediyorsunuz?
Ahhh ah nerde o eski ramazanlar, nerde o eski bayramlar...
En çok eski ramazanları ve bayramları yad ediyorum. Bol bol anıyorum hatta. Eskiden komşularımızla, bazen akrabalarımızla, dostlarımızla iftarları beraber yapardık, hatta sahurda ilk uyanan kapıları çalar ramazan davulcusunu devre dışı bırakırdık. Gerçi hala uyandırıyoruz birbirimizi ama o tadı alamıyor gibiyiz. Ve Bayramlar da daha bir güzel geçerdi sanki. O zaman daha küçüktük ve herşey çok daha güzeldi tabi, bu değerlerimize yer veriyorduk. Şimdi dünya telaşı dört bir yanımızı sarmış durumda. Ben en çok bunun eksikliğini hissediyorum.

Ya da aklınıza gelince ‘iyi ki de değişti’ dediğiniz şeyler oluyor mu?
Üst komşularımızın taşınması o kadar hayırlı oldu ki benim açımdan, temennim onlar için de hayırlı olmuştur inşAllah. Yoksa katil olmama ve anahaber bültenlerine çıkmama çok az kalmıştı :)

Hayatınızda neyin değişmesini isterdiniz?
Yaşadığım şehrin...
Ankara'yı seviyorum ama gözlerim kapalı. Açınca tüm büyüsü bozuluyor çünkü,sıkıldığımı, bunaldığımı hissettiriyor bana bu şehir sanırım ben sevmiyorum bu şehri oda beni sevmiyordur eminim :P

Yeni bir eşya, yeni bir hayat ya da yeni bir icat mı istediğiniz? ‘Hayalimdir…’ dediğiniz bir şey söyler misiniz?
Bir değilde çok şey söyleyebilirim. 


Mekke topraklarında, Kabe'ye yakın bir yerde minik bir evde yaşasaydık nasıl olurdu acaba.  Annemle birlikte Kabe'yi tavaf etseydik,


Minik dükkanımızın tezgahını toplayınca babamda eşlik ederdi bize :)


Biz nereye yeşil çamaşır makinası oraya o artık olmazsa olmazım en çok istediğim şeylerden biri :)
Minicik evimize pekte yakışır tabi :)
En büyük hayallerimden olur kendisi :)

Herkese mutlu haftasonları...
:)

5 yorum:

 1. Bayramlarda küçükken şeker toplardık.El öper para alırdık.Şimdi ise gelen misafire hizmet etmekle geçiriyoruz.Aradaki bariz fark bu olsa gerek küçükken daha renkliydi bayramlarımız:)
  Ankara'yı ben de hiç sevmiyorum.Bilmem o beni seviyor mu?

  YanıtlaSil
 2. hiya and welcome benimblogum06.blogspot.com admin found your site via Google but it was hard to find and I see you could have more visitors because there are not so many comments yet. I have found site which offer to dramatically increase traffic to your website http://xrumerservice.org they claim they managed to get close to 1000 visitors/day using their services you could also get lot more targeted traffic from search engines as you have now. I used their services and got significantly more visitors to my website. Hope this helps :) They offer most cost effective backlinks service Take care. Jason

  YanıtlaSil
 3. Evet haklısın küçükken daha renkliydi bayramlarımız.
  Bence Ankara seni seviyordur :)

  YanıtlaSil
 4. Güzel mim güzel cevaplar hayalin olan cevap daha da güzel tamami gerçek olmasada Allah nasip etsin inşallah isteyen herkese ..sevgiler :)

  YanıtlaSil
 5. İnşAllah Mümine çok teşekkürr ederim güzel duaların için :)
  Allah razı olsun..
  Sevgiler.. Selamlar :)

  YanıtlaSil

Gönlünden geldiği gibi!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...